Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Przewodnik po dziale członkowsko-mieszkaniowym - czyli jak załatwić sprawę…

 

Pokój 113 - dział członkowsko-mieszkaniowy oraz dział księgowości jest otwarty dla interesantów:

Poniedziałek  w godzinach:   12.00-18.00

Wtorek w godzinach:  8.00-13.00

Środa - dzień bez przyjęć interesantów

Czwartek w godzinach: 8.00-13.00

Piątek w godzinach: 8.00-13.00

/można ustalić  telefonicznie z pracownikiem działu spotkanie w godzinach urzędowania spółdzielni  tel. 22 877-31-01, dział księgowości: 22 837 56-49, 22 837-98-46/

 

Inspektor Danych OsobowychPani Agnieszka Radtke, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Członkostwo w Spółdzielni

9 września 2017 r. członkostwo z mocy prawa nabyły osoby nie będące dotychczas członkami , bez podejmowania uchwały w sprawie przyjęcia, jeżeli samodzielnie lub małżonkom przysługuje:

-spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego,

-spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu,

-roszczenie o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,

-roszczenie o ustanowienie odrębnej własności lokalu, zwane ekspektatywą  własności,

-prawo do miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym lub garażu wolnostojącego, o których mowa w art. 17 ¹⁹ lub do ułamkowego  udziału we współwłasności garażu wielostanowiskowego , o którym mowa w art. 27 ¹.

9 września 2017 r.  członkostwo z mocy art.4 ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych  ustało w przypadku osób, którym nie przysługuje prawo do lokalu w  zasobach spółdzielni mieszkaniowej, dotyczy to także małżonka członka oraz osoby, która zbyła prawo do lokalu i nie przysługuje jej żaden lokal w zasobach Spółdzielni.

Jeżeli spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, prawo odrębnej własności lokalu albo ekspektatywa własności należy do kilku osób, członkiem spółdzielni może być tylko jedna z nich, chyba że przysługuje ono wspólnie małżonkom. W przypadku zgłoszenia się kilku uprawnionych rozstrzyga sąd w postępowaniu nieprocesowym . Po bezskutecznym upływie wyznaczonego przez spółdzielnię terminu wystąpienia do sądu, nie dłuższego niż 12 miesięcy, wyboru dokonuje spółdzielnia. Do czasu rozstrzygnięcia o którym mowa w zdaniu drugim lub wyboru o którym mowa w zdaniu trzecim, osoby, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, prawo odrębnej własności albo ekspektatywa własności mogą wyznaczyć spośród siebie pełnomocnika, w celu wykonywania uprawnień wynikających z członkostwa w spółdzielni.


Sposoby na zmniejszenie zużycia ciepła

Ciepło znacząco wpływa na nasze  samopoczucie. Potrzeba ciepła i jego odczuwanie zależy od wielu czynników: od naszej aktywności fizycznej, od wieku a także  od sposobu ubierania się. Czasami warto pomyśleć o ile można będąc właściwie ubranym obniżyć temperaturę w pomieszczeniu  w którym przebywamy.

Pamiętajmy o tym, by nie zasłaniać grzejników firankami, zasłonkami, meblami.

Wietrzenie-niby banalna czynność  a jednak…

Róbmy to z głową czyli otwierajmy okna na krótko-szybka wymiana powietrza jest najbardziej ekonomiczna. Przed wietrzeniem należy zawór termostatyczny  przy grzejniku całkowicie zamknąć i odczekać  ok. 17 minut. Po upływie kilkunastu minut należy na krótko szeroko otworzyć okno.

Jeżeli pozostawimy uchylone okno następuje stała strata ciepłego powietrza. Jednocześnie ,,oszukuje” się zawór termostatyczny przy grzejniku, gdyż chłodne powietrze opływające zawór powoduje całkowite jego otwarcie i tym samym maksymalne ogrzanie grzejnika. W ten sposób marnujemy najwięcej ciepła.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się, przeczytaj materiały na Walne Zgromadzenie 2020

Logowanie dla członków za pomocą szyfrowanej wersji protokołu SSL. Odbiór hasła i loginu - dział eksploatacji (tel. 22 836-76-04).

Dziękujemy za zainteresowanie materiałami. Zapraszamy na Walne Zgromadzenie.

GOŚCIMY:

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

© 2017 SM "Mszczonowska"