Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.


Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Mszczonowska” powstała w 1991r. w wyniku podziału  jednej z największych spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie – Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Starówka”.

Pierwsze budynki osiedla ,,Mszczonowska” powstały w latach 1973-74, kolejne w latach 1979-80i nieco różnią się od siebie architekturą. W 2000 roku oddano do użytku pawilon handlowo-usługowy, a w roku 2004 budynek mieszkalny (103 mieszkania) z 2 – poziomowym parkingiem podziemnymi lokalami użytkowymi (14 lokali) na parterze. Aktualnie zasoby spółdzielni stanowią 23 wielokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni mieszkalnej 125.400 m² oraz 8 pawilonów handlowo-usługowych.

Na 14 ha, którymi włada Spółdzielnia powstały 4 parkingi społeczne, place zabaw dla dzieci, hydrofornie wolnostojące, boisko sportowe oraz ujęcie wody oligoceńskiej. Zasoby te stanowią zwartą zabudowę zlokalizowaną w obrębie ulic: Górczewskiej, Jana Olbrachta i T. Krępowieckiego w historycznej dzielnicy Warszawy - Woli. Zgodnie z wieloletnią tradycją Spółdzielnia prowadzi działalność społeczno-wychowawczą. W Klubie Osiedlowym organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży, zajęcia rekreacyjno-sportowe dla pań, a także nauka gry na instrumentach. W klubie odbywają się również spotkania seniorów.

Chlubą naszej Spółdzielni jest zieleń.

W uznaniu jakości świadczonych usług – Europejski Instytut Jakości nadał  Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Mszczonowska” tytuł laureata Certyfikatu ,,Dobra Jakość Usług 2003”.

 

Ostatnim większym osiedlem zrealizowanym na Kole, na jego zachodnich rubieżach (przechodzących już w historyczny Ulrychów), było "osiedle Mszczonowska" zaprojektowane przez Krzysztofa Stańczyka w rejonie ulic Krępowieckiego, Jana Olbrachta, Księcia Janusza, Brożka oraz Ulrychowskiej, osiedle wybudowano w głównym zrębie wybudowano w latach 1970-1975, jednak na skutek problemów z przejmowaniem gruntów część budynków w rejonie ul. Góralskiej oddano do użytku dopiero w 1980 roku.

Budynki osiedla zdominowały okoliczną przestrzeń, gdyż uzyskały one nawet ponad dziesięć kondygnacji, szczególnie w zachodniej części osiedla. Podczas budowy osiedla zachowano jednak przedwojenne budynki przy ulicach Traktorzystki, Ulrychowskiej, Jana Olbrachta oraz Szczecińskiego. Ciekawostką jest fakt, że nazwa osiedla "Mszczonowska" wiąże się z ulicą Mszczonowską, która choć znajduje się daleko na Ochocie, to według dawnych planów miała zostać przedłużona na północ aż na Żoliborz i miała także obiegać to osiedle. Planów tych jednak nigdy nie zrealizowano, ale nazwa pozostała.

Dodatkową ciekawostką jest także informacja, że jeden z bloków osiedla, położony przy ul. Okocimskiej 3, jest starszy o kilkanaście lat od reszty osiedla, gdyż powstał w latach 60. XX wieku jako blok rotacyjny, w którym mieściło się biuro meldunkowe[1]

Podkategorie

Zaloguj się, przeczytaj materiały na Walne Zgromadzenie 2020

Logowanie dla członków za pomocą szyfrowanej wersji protokołu SSL. Odbiór hasła i loginu - dział eksploatacji (tel. 22 836-76-04).

Dziękujemy za zainteresowanie materiałami. Zapraszamy na Walne Zgromadzenie.

GOŚCIMY:

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

© 2017 SM "Mszczonowska"